Trabzonsporluların forum sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tıkla eğlen paylaş

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Diziizle-TR.Com
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyPtsi Mart 08, 2010 3:24 pm tarafından oyuncu1

» Oyunover.Com
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyPtsi Mart 08, 2010 3:24 pm tarafından oyuncu1

» Oyun Vitrini
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyC.tesi Ocak 30, 2010 4:35 pm tarafından pireli1

» bulgaristan hakkında merak ettikleriniz
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 9:23 am tarafından byfirari

» israil hakkında merak ettikleriniz
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 9:17 am tarafından byfirari

» gezginler.net
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 9:07 am tarafından byfirari

» belçika hakkında merak ettikleriniz
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 9:03 am tarafından byfirari

» kırgızistan hakkında merake ttikleriniz
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 8:55 am tarafından byfirari

» macaristan hakkında merak ettikleriniz
belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 8:53 am tarafından byfirari

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

belçika hakkında merak ettikleriniz

YazarMesaj
byfirari
aktif kullanıcı
aktif kullanıcı
byfirari

belçika hakkında merak ettikleriniz Empty
MesajKonu: belçika hakkında merak ettikleriniz   belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 8:56 am

Belcika Hakkinda Merak Ettikleriniz...
Eğitim Kategorisinde ve Yurtdışında Yaşam ve Eğitim Forumunda Bulunan Belcika Hakkinda Merak Ettikleriniz... Konusunu Görüntülemektesiniz => Arkadaslar ben 3,5 senedir Belcikada yasiyorum ve ben kendi deneyimlerimi sizlerle paylasmayi istedim .. Insallah Belcikaya sonradan gelecekler icin faydali ...
byfirari
aktif kullanıcı
aktif kullanıcı
byfirari

MesajKonu: Geri: belçika hakkında merak ettikleriniz   belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 9:00 am

[code
byfirari
aktif kullanıcı
aktif kullanıcı
byfirari

MesajKonu: Geri: belçika hakkında merak ettikleriniz   belçika hakkında merak ettikleriniz EmptyCuma Ağus. 14, 2009 9:03 am

Arkadaslar ben 3,5 senedir Belcikada yasiyorum ve ben kendi deneyimlerimi sizlerle paylasmayi istedim .. Insallah Belcikaya sonradan gelecekler icin faydali olur ..elimden geldigi kadar kendi yasadiklarimi ve gorduklerimi yazicam.

Ben belcikaya evliliik yolu ile geldim Kusadasinda uzun yillar calistiktan sonra belcikali bir kiz ile evlenip belcikaya geldim ..evlenerek geldigim icin vizem 1 hafta icinde cikti tabi bunda kizin yuzde yuz belcikali olmasida etkili , ankarada konsoloslukta tanistigim bir iki isi turk ile evlilik yaptigi icin 1 senden beri vize bekleyenleride gordum.Neyse buraya ilk geldiginizde belediyeden 6 aylik oturum veriyorlar (turuncu kart) bu 6 ay suresi icinde yurt disina cikamiyorsunuz ve polis 2 kez gelip gercekten beraber yasiyormusunuz yasamiyorsunuz diye kontrol ediyor 6 ayin sonunda 5 yillik oturum veriyorlar ( sari kart).

Evlenince isler kolay ama ama Belcika hicte kolay degil ben buraya geldim dedimki 1 ayda is buluruz nerdee flemenkce olmadan is aramak aptallagin en buyugu neyse flemenkce dil kurusuna basladik 6 ay gecti ama lanet olasi dil harbi zor bi sey 6 ay sonunda yok senin flemenkcen yeterli degil tekrar okula git bir 6 ay daha neyse 1 senden sonra az cok flemeknce konusmaya basladik bi is bulduk bana verdikleri is hamallik kamyon bosalt kamyon doldur oda her gun is yok haftada 3 - 4 gun is var gecen zamanda is yok e tabi calismadigin gunlere parada almiyorsun yani bi para kazanamadik...

Zaman gecti hatunla problemlerimiz oldu ayrildik , ben belcikada yapayanliz kimsem yok burda antwerpen diye bi sehir var orda turk cok bize yardim ederler diye gittik gitmez olaydim yok kardesim kimsenin kimseye yardim ettigi yok utanmasalar bi tekmede onlar vurucaklar.derlerye toprak topragi ya askerde yada gurbette tikermis diye

Ev aramaya basladik tabi bu arada sosyal yardimlasma parasi aliyorum abi ev bulmak ne zor yabanciysan tamam ev falan vermezler , hayatin cilveleri yavas yavas basladi o gunden beri 2 ay sonra bir ev buldum , bi oda mutfak banyo tuvalet ayda 300 euro + elektrik su falan ..oldugum apartmanda bi tane belcikali yasamiyor hepsi rus , ermeni ... bi is aramay basladik sosyal is verdiler 1 sene iste haziranda bitiyor iste o zaman tam makaka olucak ... is bulmak cok zor yabanciysan bide sonradan gelmissen imkansiz gibi bi sey zaten avrupada en cok issizlik orani belcikada . Irkcilik acayip kukredi burda televizyonlarda hep irkcilik haberleri ... Yolda yuru kara kas kara giz suratina bile bakmazlar korkarlar zaten soyluyorlar acik acik sevmediklerini ..burdaki yabancilarin sosyal yasami diye bir sey yok , dusunun ben 3,5 sendir burdayim daha bi tane belcikali arkadasim yok sadeceben degilim burdaki cogu yabanci icin ayni sey gecerli , turk turkle , fas fasliyla , zenci zenciyle geziyor ....

Ben kararimi verdim seneye donuyorum turkiyeye ne olursa olsun asgari ucrete bile calissam en azindan arkadaslarim , ailem , sosyal hayatima geri kavusucam
iste 3 sene olunca vatandasliga basvurma hakkin var ona basvurdum zaten onuda vereceklerini sanmiyorum ama iste hani 1 sene icinde cevap vericekler sadece icimde uhte kalmasin diye o cevabi bekliyorum cikar cikmaz geri donusumu ayarliyicam . hayatimdan 3,5 sene giti sifira sifir elde sifir.

Herhangi bir sorunuz olursa belcika ile cevaplamaya calisirim.

Herkese sevgiler[code]

belçika hakkında merak ettikleriniz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» çin hakkında merak ettikleriniz
» kazakistan hakkında merak ettikleriniz
» almanya hakkında merak ettikleriniz
» kanada hakkında merak ettikleriniz
» macaristan hakkında merak ettikleriniz